U NAS ZAWSZE SZYBKO, TANIO I PROFESJONALNIE!

Stacja Paliw Opatkowice

STACJA PALIW OPATKOWICE

Nr 7612

Czynna 24h

Opatkowice 200

32-100 Proszowice

Tel. 12 386 36 61

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

Nasza stacja paliw znajduje się przy drodze krajowej nr 776 na trasie Kraków - Busko-Zdrój. Oferujemy paliwa tylko i wyłącznie z PKN Orlen. Klienci mają gwarancję iż są one najwyższej jakości, spełniają wszystkie wymagania i normy europejskie. Paliwa są zabezpieczone przed skażeniem mikrobiologicznym, a ich skład chemiczny jest dobierany na podstawie wymagających i rygorystycznych badań. Paliwa PKN Orlen są jak najbardziej bezpieczne dla każdego typu samochodu.

 UWAGA !!!    Zatankuj 200l ON, a otrzymasz bon obiadowy gratis   UWAGA !!!

   

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór słodkich i słonych przekąsek, najbardziej lubianych i docenianych produktów w Polsce, a szeroka gama napoi zaspokoi każde pragnienie. Posiadamy również artykuły pierwszej potrzeby dla Pań i Panów oraz produkty pielęgnacyjne oraz eksploatacyjne do samochodu. W ofercie znajduje się szeroka gama olejów silnikowych które spełniają wymagania wiodących producentów samochodów osobowych. Uzupełnieniem szerokiej oferty są specjalistyczne produkty przygotowane z myślą o pojazdach zasilanych gazem LPG oraz olejem napędowym.

 

    

Zapraszamy wszystkich Klientów do udziału w programie VITAY. Nagradzamy w nim kierowców wartościowymi punktami, które w każdym momencie można wymienić na atrakcyjne prezenty. Punkty gromadzone są na nowoczesnej karcie mikroprocesorowej VITAY, a ich wymianę na prezenty można zrealizować na dowolnej stacji paliw PKN ORLEN.

          Na stacji paliw znajduje się duży parking w tym również dla samochodów ciężarowych.

     

Jesteśmy w sieci stacji paliw z ofertą STOP CAFE. Polecamy chrupiące i ciepłe Hot-Dogi w różnych rozmiarach, smakach oraz wieloma rodzajami sosów. Oferujemy wyjątkową kawę która jest tworzona na bazie unikalanej mieszanki ziaren Arabiki, które w połączeniu z niewielką ilością Robusty dają głęboki, słodki aromat i aksamitną "creme", typową dla wspaniałego Espresso. Do pysznej kawy polecamy również słodkie i bardzo smaczne przekąski czyli mufinki, ciastka brownie, czy też sękacze. Wyśmienity smak kanapek to z kolei zasługa najlepszych składników, skomponowanych specjalnie dla Klientów.

Kort tenisowy działa w sezonie codziennie od 7.00 do 22.00.

Rezerwacja kortu pod numerem 12 386-36-61 lub bezpośrednio u pracowników stacji Opatkowice.

Honorujemy karty:

                   

                                     

          

Wychodząc na przeciw klientom posiadającym Kartę Dużej Rodziny, oferujemy znaczące rabaty na paliwa i produkty z oferty Stop Cafe.

5gr/l – paliwa standardowe oraz gaz LPG,

10gr/l – paliwa premium Verva,

20% – produkty z oferty Stop Cafe.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych.
Jej posiadacze mają możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych czy księgarni na terenie całego kraju.

             

Nasze paliwa:

Paliwo Premium VERVA (dostępne tylko w sieci PKN Orlen) produkowane jest ze starannie dobranych komponentów, których jakość kontrolowana jest w sposób ciągły na każdym etapie produkcji w nowoczesnej, zaawansowanej technologicznie rafinerii w Płocku.
Spełnia rygorystyczne wymagania europejskie dla paliw z grupy tzw. "bezsiarkowych", zawartość siarki poniżej 10 mg/kg.

Verva ON to produkt szczególne zalecany do samochodów osobowych, wyposażonych w nowoczesne silniki Diesla z systemem typu "common rail". Podwyższona liczba cetanowa oleju VERVA ON (55 wobec standardowego 51) poprawia właściwości eksploatacyjne pojazdu. Zwiększa dynamikę pracy silnika ułatwia rozruch i obniża temperaturę pracy silnika. Zastosowane specjalne dodatki smarne zmniejszają zużycie paliwa i przyczyniają się do wydłużenia okresu bezawaryjnej eksploatacji pomp w układzie wtryskowym.
VERVA ON wpływa korzystnie na żywotność silnika, zwiększając mechaniczną trwałość jego elementów (cylindrów, tłoków, pierścieni i zaworów).

Dodatki uszlachetniające zastosowane w oleju napędowym VERVA ON wykazują właściwości:

  • detergencyjne - zapewniają utrzymanie czystości układu dolotowego i wtryskowego silnika, eliminację osadów powstałych podczas stosowania paliwa nieznanego pochodzenia
  • antykorozyjne - zabezpieczają silnik, przed agresywnymi czynnikami korozyjności środowiska w układzie zasilania, spalania i wydechowym
  • przeciwutleniające - chronią przed degradacją paliwa oraz zapewniają wysoką stabilność paliw podczas przechowywania.

Nie zawiera dodatków metalicznych na bazie manganu, w tym trikarbonylku (metylocyklopentadieno) manganowego (MMT).

Zastosowanie

Paliwa najnowszej generacji VERVA stworzono z myślą o poprawie warunków pracy silnika w różnych warunkach atmosferycznych i przy zmiennym obciążeniu. Podwyższona zawartość dodatku myjącego zapewnia utrzymanie w czystości układ dolotowy, a wręcz pozwala na eliminowanie osadów powstałych podczas stosowania wcześniej paliwa nieznanego pochodzenia.

 

Benzyna Premium VERVA 98 (dostępna tylko w sieci PN Orlen) produkowana jest ze starannie dobranych komponentów, których jakość kontrolowana jest w sposób ciągły na każdym etapie produkcji w nowoczesnej, zaawansowanej technologicznie rafinerii w Płocku.

Paliwa najnowszej generacji VERVA stworzone z myślą o kierowcach oczekujących głównie poprawy warunków pracy silnika w różnych warunkach atmosferycznych i przy zmiennym obciążeniu.
Podwyższona zawartość dodatku myjącego zapewnia utrzymanie w czystości układu dolotowego, a wręcz umożliwia wyeliminowanie osadów powstałych podczas stosowania wcześniej paliwa nieznanego pochodzenia.

Benzyna VERVA 98 produkowana jest zgodnie z wymaganiami Normy Zakładowej ZN-ORLEN-40 „Paliwa do pojazdów samochodowych. Benzyna bezołowiowa bezsiarkowa VERVA 98”

Wysoka jakość benzyny VERVA 98 oraz zastosowanie odpowiednio dobranych dodatków uszlachetniających pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa i zwiększenie osiągów silnika. Benzyna VERVA 98 wpływa korzystnie na żywotność silnika, zwiększając mechaniczną trwałość jego elementów (cylindrów, tłoków, pierścieni i zaworów).
Podwyższona zawartość dodatku czyszczącego wpływa na poprawę właściwości myjących benzyny VERVA 98, co zapewnia utrzymanie w czystości układu paliwowego i silnika samochodu. Skuteczność właściwości myjących przy zasilaniu benzyną VERVA oceniana była w oparciu o test na silniku Mercedes Benz M102E Metoda CEC F-05-93 Inlet Valve Cleanliness in the MB M102E Engine. Wynik - dla najwyższej, 4. kategorii paliw wg Światowej Karty Paliw górna granica osadów – 30 mg/zawór, VERVA 98 - poniżej 5 mg/zawór.

 Benzynę VERVA 98 uszlachetniono odpowiednio dobranymi dodatkami o działaniu:

  • myjącym (detergencyjnym) - zapewniającym utrzymanie w czystości układu dolotowego (keep clean) i wtryskowego silnika, a nawet gwarantującym wyeliminowanie osadów powstałych podczas stosowania paliwa nieznanego pochodzenia i nie zawierającego detergentów (clean up),
  • przeciwkorozyjnym - zabezpieczającym elementy układu zasilania, spalania i wydechowego przed korozją,
  • przeciwutleniającym - chroniącym paliwo przed degradacją podczas przechowywania.

Nie zawiera dodatków metalicznych na bazie manganu, w tym trikarbonylku (metylocyklopentadieno) manganowego (MMT).

 Zastosowanie

Paliwo przeznaczone jest do silników benzynowych z zapłonem iskrowym, których konstrukcja pozwala na stosowanie benzyny bezołowiowej. Benzyna VERVA 98 jest przeznaczona do zasilania silników samochodowych wyposażonych w katalizatory.

  

Produkowana przez PKN ORLEN benzyna bezołowiowa o wartość liczby oktanowej badawczej 95 to EuroSuper 95 Benzynę wzbogacono najwyższej jakości dodatkami uszlachetniającymi, detergencyjnym, antykorozyjnym i antyutleniającym.
Detergent umożliwia utrzymanie w czystości układu dolotowego silnika, ogranicza tworzenie się osadów na zaworach dolotowych i w komorze spalania (potwierdzone w testach stanowiskowych na silniku Mercedes Benz M102E - Metoda CEC F-05-93 Inlet Valve Cleanliness in the MB M102E Engine).
Inhibitor korozji chroni przed korozją silnik i układ paliwowy samochodu. Wyniki specjalnego testu badawczego dowodzą, że zastosowane dodatki w znacznym stopniu ograniczają zużycie paliwa i tworzenie się osadów, zmniejszają także ryzyko uszkodzeń i chronią silnik. 
Benzyna EuroSuper 95 pozwala na wykorzystanie pełni mocy samochodu, zapewniając równomierną pracę silnika, co sprzyja zmniejszonemu zużyciu paliwa. Dodatki antyutleniające zapobiegają starzeniu benzyny, poprawiają jej stabilność i hamują zjawisko pogarszania się jego właściwości w ciągu magazynowania, przejawiające się ciemieniem paliwa, tworzeniem żywic i osadów.
Ponadto benzyna bezołowiowa EuroSuper 95 sprawia, że silnik prawidłowo pracuje nawet w warunkach dużego obciążenia, zarówno w niskiej, jak i w wysokiej temperaturze. Stosowanie benzyny EuroSuper 95 umożliwia wydłużenie okresu wymiany oleju, zmniejszając w ten sposób jego zużycie. Wydłuża się także żywotność świec i układu wydechowego. Benzyna EuroSuper 95 chroni katalizator i przedłuża jego trwałość oraz zmniejsza emisję węglowodorów do atmosfery.
Nie zawiera dodatków metalicznych na bazie manganu, w tym trikarbonylku (metylocyklopentadieno)manganowego (MMT).

Zastosowanie
Paliwo przeznaczone jest do silników benzynowych z zapłonem iskrowym, których konstrukcja pozwala na stosowanie benzyny bezołowiowej.

 

Ekodiesel Plus 50 to przyjazny dla środowiska olej napędowy. Nowe paliwo do silników dieslowskich wyróżnia się siedmiokrotnie niższą zawartością siarki (0,005%) niż wymagane jest to w krajach UE.
Stosując nowy olej napędowy użytkownicy pojazdów przyczynią się do ograniczenia emisji siarki w spalinach samochodowych. Ekodiesel Plus 50 charakteryzuje się również wyższym wskaźnikiem jakości spalania, gwarantuje łatwiejszy zimny rozruch i wydajniejszą eksploatację samochodu poprzez podniesienie liczby cetanowej, która odpowiada za właściwości przeciwstukowe.
Powyższe parametry wystawiają naszemu olejowi napędowemu świadectwo najwyższej jakości i gwarantują niezawodność eksploatacji. Ekodiesel Plus 50, podobnie jak inne paliwa PKN ORLEN SA wyposażony jest w pakiet biocydów, zabezpieczających paliwa przed skażeniem mikrobiologicznym, które utrudnia eksploatację silników.
Produkcja trzech odmian Ekodiesla Plus 50: letniej, przejściowej i zimowej pozwala na jego stosowanie w naszej strefie klimatycznej przez cały rok, nawet do spadków temperatury czasie zimy do -25 stopni.

Zastosowanie

Olej napędowy Ekodiesel Ultra przeznaczony jest do napędzania silników o zapłonie samoczynnym, stosowanych w transporcie  naziemnym, zwłaszcza w dużych aglomeracjach miejskich i strefach ekologicznie chronionych.

 

 Gaz płynny propan-butan charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami palnymi, wysoką kalorycznością oraz doskonałymi właściwościami ekologicznymi.

                                                       

                         SERDECZNIE ZAPRASZAMY